Електроскутери сьогодні стають дедалі популярнішими. Завдяки величезному асортименту і великій кількості магазинів персональний транспорт можна купити в зібраному вигляді в салоні вашого міста або замовити доставку прямо додому в напіврозібраному вигляді й зібрати його самостійно, що зробить купівлю ще цікавішою і незабутньою. Також у більшості випадків це допоможе виграти у ціні. Сьогодні на прикладі електроскутера AIMA L350 розберемося, як же це зробити. У 90% випадків цей гайд підійде для збирання та інших моделей та брендів електроскутерів.

Купити або зібрати електроскутер своїми руками

Звичайно ж, ви можете приїхати в салон і забрати ваш електромопед у зібраному вигляді, але часто ціна в салоні вашого міста може бути набагато дорожчою, ніж в інтернет-магазині, який доставить вам аналогічну модель за менші гроші й істотно швидше. Плюс до всього, у багатьох райдерів самостійне збирання скутера викликає абсолютно неймовірні враження, з якими точно не зрівняється навіть збирання меблів в IKEA.

Зверніть увагу, що в цьому розділі ми пояснимо як просто зібрати електроскутер, який приходить вам у коробці та спеціальному захисному каркасі від виробника. Саме такий вид доставки забезпечить вам повну безпеку та безпечність транспортування. Навіть якщо у вас немає досвіду збирання подібного транспортного засобу, ви зможете здійснити його самостійно дотримуючись простої інструкції. Для складання достатньо однієї людини, але набагато простіше і швидше робити це з помічником.

Вам знадобиться трохи терпіння, простору і протягом однієї години ви отримаєте електроскутер у готовому вигляді. Для цього нам знадобиться низка інструментів: шуруповерт, тріскачка, викрутка з головкою на 8, ріжково-накидний ключ на 17, ключ на 14, хрестоподібна викрутка, ніж для розпакування.

Докладніше з процесом складання ви зможете ознайомитися за допомогою нашої відеоінструкції, яку підготували фахівці EVO motors https://youtu.be/kQTioF3j9u4 

Отже, приступаємо до збирання:

  1. Ножем або ножицями зрізаємо затяжки та відкриваємо коробку, знімаємо її через верх. Бачимо деталі скутера у металевому каркасі.
  2. Розкручуємо болти знизу за допомогою шуруповерта та знімаємо захисний каркас, він нам більше не знадобиться.
  3. Знімаємо пакувальний матеріал та відкладаємо убік передню панель скутера.
  4. Акуратним рухом накидаємо кермо.
  5. Задній бокс і кріплення багажника знадобляться трохи пізніше, тому можемо відкласти поки що їх убік.
  6. Якщо акумулятори не встановлені, монтуємо їх під рамою відповідно до інструкції.
  7. Ставимо кріплення багажника за допомогою болтів у комплекті, знімаємо захисну плівку. Сам багажник та сидіння встановлюємо за допомогою шуруповерта.
  8. Закріплюємо кермо за допомогою спеціального болта та напівсферичної шайби, яка є в комплекті.
  9. Встановлюємо переднє колесо за допомогою двох втулок та гайки. Далі ставимо передній супорт і переднє крило, а також передній пластик із фарою за допомогою приєднання до зеленого конектора. Все добре закріплюємо.
  10. Встановлюємо за допомогою 4 болтів задній багажник та замок за допомогою пластикової гайки, перевіряємо його роботу.
  11. Закріплюємо дзеркала ключем на 14 та захисні гумки, які закривають різьблення.
  12.  Перевіряємо роботу механіки та електроніки електроскутера.
  13.  Заряджаємо транспортний засіб — спочатку вставляємо порт зарядки й потім підключаємо вилку в розетку.

Як зробити електроскутер: покрокова інструкція

Іноді на вулицях міста можна зустріти “саморобні” електроскутери, часто це помітно на вигляд такого транспортного засобу. Як правило, зробити з 0 електроскутер вимагає високої експертизи, навичок і, звичайно ж, тимчасових і фінансових витрат. Але це дає можливість створити абсолютно унікальну кастомну модель, яка не матиме аналогів.

Насамперед потрібно пам'ятати про безпеку. Електроскутер заводського складання проходить усі етапи контролю якості та перевірки безпеки, конструктори та дизайнери створюють форм-фактор, який дозволяє експлуатувати транспорт найбільш ефективно та безпечно. Це буде продумана конструкція оптимальної ваги із гарантовано надійними механікою та електронікою. Саме тому ми рекомендуємо купувати транспорт виключно заводського складання з офіційною гарантією, а за необхідності доопрацювати його в офіційному сервісному центрі під свої потреби. Цей варіант є найбезпечнішим.

Для тих, хто все ж таки має намір зібрати електричний скутер з нуля, прописані такі рекомендації:

  1. Підберіть акумулятор і електродвигун. Від цього залежатимуть технічні характеристики скутера, його пробіг та максимальна швидкість.
  2. Купіть акумулятори (АКБ): літієві та літій-фосфатні дорожчі, але довговічніші та легші, ніж свинцеві.
  3. Оптимально розмістити АКБ разом із сигналізацією та контролером під рамою електротранспорту.
  4. Залишіть відсік під сидінням для багажу.
  5. При складанні скутера можуть знадобитися зварювальні роботи. Якщо ви не можете зайнятися ними самостійно, то фінансово вигідніше купити готову заводську модель.

Думаючи над придбанням або збиранням скутера, пам'ятайте, що він повинен бути безпечним, комфортним, з потужним мотором та естетичним, а також відповідним вимогам до транспорту для їзди дорогами населених пунктів.

Електроскутер – практичний та екологічний вид міського транспорту, який підійде для переміщення на невеликі відстані та вирішення багатьох завдань.