Електровелосипед – екологічно чистий, доступний та практичний вид транспорту. Він підходить практично всім людям, незалежно від їх віку та фізичної підготовки. Завдяки ходовим якостям, його популярність стрімко зростає рік у рік.

Щоб пересуватися на велогібриді, не потрібні права водія. На електровелосипеді можна кататися незалежно від того, функціонує електропривод чи ні. Якщо електропривод не працює, знадобиться обертання педалей.

Принцип функціонування електровелосипеда

Електричний велосипед рухається внаслідок електроприводу – джерела тяги. Керована електромеханічна система відповідає за швидкість велогібриду, дозволяє транспортному засобу безперешкодно долати на своєму шляху перешкоди, нерівності, круті підйоми. Принцип роботи електричного велосипеда полягає у пересуванні на значні відстані без зусиль велосипедиста на електротязі.

В електробайках передбачена можливість перемикання з електро режиму на механічний, в якому рух досягається внаслідок того, що велосипедист крутить педалі. Коли працює акумулятор, електричний велосипед здатний їздити набагато швидше. При цьому не потрібно при керуванні транспортним засобом докладати особливих зусиль.

Коректна робота пауербайка керується контролером (блоком керування транспортним засобом), який запускає мотор-колесо. Їм здійснюється передача команди управління. Цей пристрій забезпечує подачу струму до акумулятора та інших елементів. Колесо електричного велосипеда рухається внаслідок роботи електродвигуна.

Залежно від типу, електровелосипеди поділяються на передньо, задньо-, повнопривідні. Для пересування нерівною місцевістю найкраще підходить повнопривідний транспортний засіб. Акумулятор, яким обладнано електричний велосипед, характеризується підвищеною місткістю. На одному заряді батареї можна подолати відрізок колії довжиною п'ятдесят кілометрів.

Акумулятор в електробайку встановлюється на багажник або на раму. Акумулятор живить двигун і всі інші елементи керування. Велогібрид часто укомплектовується бортовим комп'ютером, що виконує функції збору, виведення на дисплей параметрів руху та стану організму велосипедиста. Транспортний засіб може бути оснащений регулятором швидкості – ручкою газу, що кріпиться до керма. Неможливо уявити електробайк і без таких складових як багажник, запобіжник, дроти, ліхтарик, педаль тощо. Корпус контролера виготовляється зі сплаву алюмінію. Місця, де виводяться дроти, герметично оброблені. Електродвигуни велогибридів бувають двох видів - редукторні та безредукторні (прямопривідні). Електричний велосипед може розвивати швидкість від двадцяти п'яти до п'ятдесяти п'яти кілометрів на годину.

Транспортний засіб характеризуються двома методами керування мотором: 

  • pedal-assist (забезпечує допомогу педалюванню);
  • керування ручкою газу

Якщо електровелосипед оснащений рукояттю акселератора чи регулятором газу, то робота електровелосипеда нагадує мотоцикл чи скутер. Обертання педалей не потрібно. Прокручуючи та утримуючи газ, можна контролювати потужність та швидкість. Електровелосипед, укомплектований регулятором газу з рукояткою, - ідеальний варіант для поїздок пересіченою місцевістю.

Як працює контролер електровелосипеда?

Контролер електровелосипеда – це електронний пристрій, що забезпечує керування електродвигуном. Контролер є платою в алюмінієвому корпусі. Він працює за наступним принципом - сприймає сигнал, що надходить від електрообладнання та аналізує інформацію, що надійшла.

Завдяки йому система функціонує скоординовано. Як правило, штатні контролери, якими оснащуються електробайки, споживають напругу 36 вольтів. Може бути напруга 48 вольтів.

Види електроприводів

Існують такі види електроприводів - мотор-колесо, ремінний (ланцюговий) та фрикційний. Останній не користується особливою популярністю у клієнтів через покришку, яка швидко приходить у непридатність. До мінусів також можна віднести пробуксовку приводу при підйомі на височину, при перевезенні тяжкостей, а також при їзді засніженою або мокрою дорогою.

Фрикційний привід легко монтується. Електровелосипед з ремінним приводом ускладнюється, а відкрита передача може зношуватися.

Ланцюговий привід відрізняється своєю популярністю. Головна його перевага полягає в легкості подолання гір, русі снігом або піском. Місце для монтажу електромотора можна вибрати на власний розсуд. Навісний двигун крутить колесо передаючи крутний момент безпосередньо на покришку.

Якщо ви хочете придбати високоякісний велогібрид і давно в пошуках кращого електровелосипеда на ринку – фахівці EvoMotors безкоштовно нададуть вам консультацію та допоможуть можна вибрати потрібну модель.