Їзда на велосипеді не тільки економить час та кошти, а й сприяє зміцненню здоров'я. Велосипед з електричним приводом, що забезпечує рух, краще справляється з поставленими завданнями.

Електровелосипед – популярний вид транспорту. Вік для пересування на велогібриді не має значення. Транспортний засіб оснащений вбудованим двигуном, завдяки чому можна швидко, зручно з комфортом переміщатися з однієї точки в іншу.

Працює велогібрид на основі принципу - енергія передається на двигун від акумулятора, внаслідок чого колеса приводяться в дію. Електровелосипед також має блок живлення, який кріпиться на рамі чи багажнику. Залежно від того, який тип пауербайку, блок живлення може вбудовуватись усередину рами. Гібридний велосипед, крім електродвигуна та акумуляторної батареї, укомплектований вбудованим контролером. Без нього неможливе керування електронікою, а також передача між елементами струму.

Завдяки бортовому комп'ютеру, можна дізнатися інформацію – який режим споживання енергії та рівень заряду акумулятора, а також з якою швидкістю рухається транспортний засіб.

Правила експлуатації електровелосипеда в дощову погоду

Багато власників електровелосипедів бояться, що в дощову погоду може порушитися робота електроприводу, елементи якого коштують недешево. Тому, якщо за вікном дощ ллє як із відра, вони вважають за краще користуватися іншим засобом пересування. Звичайно, в зливу комфортніше і краще їздити на громадському транспорті чи автомобілі. Однак не варто боятися того, що раптова зустріч з невеликими опадами може завдати шкоди техніці. Електричний велосипед можна експлуатувати під час дощу, але не можна занурювати у воду повністю.

Захищає комплектуючі електровелосипеда міцний, герметичний вологонепроникний корпус. На електровелосипеді можна кататися у таких випадках:

  • Під морозом.
  • У туман.
  • По неглибоких калюжах.

І хоча волога транспортного засобу не страшна, все ж таки не рекомендується перетинати на ньому водоймища, їздити в зливу, оскільки вода може просочитися і через захищені вузли.

Несприятливі погодні умови не суттєво впливають на елемент живлення. Проте небезпека прискореного розряду не виключається. Також при тривалому попаданні вологи може виникнути корозія на клемах. І хоча комплектуючі електричного велосипеда щільно захищені, є ймовірність того, що вода проникне в місцях з'єднання проводів, акумуляторних роз'ємів.

Щоб максимально захистити акумулятор та контролер електробайка від несприятливого впливу опадів, слід використовувати спеціальні сумки, тканина яких перешкоджає попаданню рідини. Також у спеціалізованих торгових точках можна придбати захисний корпус, що оберігає вразливу деталь електровелосипеда від впливу вологи, забруднень і пошкоджень механічного характеру. Якщо дощ наздогнав раптово, зберегти контролер можливо, використовуючи звичайний поліетиленовий мішок. Також для захисту контактів можна використовувати герметик з силіконом.

Електровелосипед не рекомендується залишати на вулиці, якщо спостерігається хмарна погода. Щоб він не намок, краще використовувати гараж – це найпопулярніший спосіб захисту. Якщо транспортний засіб знаходиться просто неба і сховати його під дах немає можливості, виручить поліетиленовий пакет.

Коли на вулиці стоїть густий туман або насувається гроза, від поїздки на велогібриді краще відмовитись. Якщо погода нелітна, не варто вмикати живлення та їздити на великій швидкості. Слід уникати глибоких калюж. Необхідно стежити, щоб вода не доходила до електродвигуна, корпусу контролера, нижньої частини рами.

Якщо уникнути намокання електробайка не вдалося, перед наступним підключенням його потрібно добре просушити. Батарею необхідно зняти та помістити на двадцять чотири години у сухе місце. Також рекомендується прибрати на якийсь час кришку корпусу, щоб забезпечити провітрювання контролера.

Перш ніж підключити електричний велосипед, щоб уникнути замикання, слід переконатися, чи добре просохли всі комплектуючі. Якщо виникли підозри, що волога потрапила всередину, намок двигун, знадобиться відвідування сервісного центру.

Мийка електровелосипеда після дощу

Оскільки велогибрид розвиває непогану швидкість, він забруднюється, порівняно зі звичайним велосипедом, набагато сильнішим. Транспортний засіб мажеться під час дощу. Якщо на електричний велосипед наліп бруд, без миття не обійтися.

Не рекомендується, щоб уникнути неприємних наслідків та поломки вдаватися до послуг автомийки. Перед тим, як розпочати очищення електричного велосипеда, слід звернути увагу на тип маркування вологозахищеності, переконатися, що акумулятор вимкнено. Відсік для контролера, акумуляторну батарею, електромотор не можна піддавати потужному тиску води й поливати. Струмінь під високим тиском, потрапивши на електричні елементи, може спровокувати замикання та перебій системи.

Якщо на пауербайку незначні забруднення, прибрати їх можна акуратними рухами за допомогою ганчірки. Серйозні забруднення на електричному велосипеді легко усунути, використовуючи вологу губку. Після цього транспортний засіб слід протерти сухою ганчіркою. Дотримуючись рекомендацій, можна підготувати велогибрид до негоди, уникнути дорогого ремонту, продовжити термін служби засобу пересування, попри його «вік».